אודות
היום | אתמול | שלשום | רשימת בלוגים

מי אני? מה אני?
גנזך הרשת הוא אגרגטור בלוגים - או: אוגדן בלוגים בעברית. הוא שייך לאתר ניימן 3.0 . קטעים נבחרים ממנו אתם יכולים לראות בפוסט השבועי נגנז בגנזך .

מה זה אוגדן בלוגים? זה אתר שעובר על רשימת בלוגים כלשהי, ומציג כותרות ותקצירים של הפוסטים החדשים שעולים בהם. במקרה שלנו מדובר בבלוגים עצמאיים בעברית, עם כמה "זליגות" של בלוגים לא עצמאיים, מתפוז, ישראבלוג וכדומה, אבל עם זאת איכותיים. המטרה היא לקבל תמונת מצב של "מה שקרה היום, אתמול או שלשום" בבלוגספירה הישראלית.

אבל למה לכתוב דבר כזה
בכנות? כי חיפשתי אחד כזה לעצמי. פעם היה את גרייפס שהיה מצוין במה שהוא עשה. אך למרבה הצער הוא נסגר. יש עוד כמה אגרגטורים פעילים כיום (אוזרוקס), אבל הם לא מספקים את מה שאני מחפש. בין אם זה הממשק או בחירת הבלוגים.

מה מייחד את גנזך הרשת כאגרגטור?
לא הרבה למען האמת. בחירת הבלוגים כמובן שונה משאר האגרגטורים הקיימים או הקודמים, ומתהדרת בכך שאין בה כמעט פילטרים. כאן מגיעים לממשק, שנבנה תוך כדי מחשבה על כך שיוכל להציג כמות עצומה של פוסטים יומיים בצורה שנוח יהיה לעבור עליהם תוך כמה דקות. יש אנשים שמוצאים זאת צפוף. יש אנשים שמוצאים זאת נוח. הכל נזיל ואפשר לתת עצות לשינויים.

ספר קצת על הממשק
בשמחה!

גנזך הרשת שומר פוסטים עד שלושה ימים אחורה. בצד ימין למעלה תוכלו לנווט בין 'היום', 'אתמול' ו'שלשום'. כל יום הוא בעצם טבלה, שמורכבת משעת הפוסט, שם הבלוג בו הוא הופיע - וכותרת. לפני כל כותרת מופיעה המילה 'תקציר...', שלחיצה עליה תראה את תחילת הפוסט המדובר.

לעיתים קורה שבלוג כלשהו מפרסם "יותר מדי" פוסטים באותו היום. כדי למנוע מצב בו הוא ישתלט על עדכוני היום, הוחלט לאגור בלוג עם יותר משלושה עדכונים ביום ספציפי ברשומה אחרת. במקצרה כזה תוצג רק הכותרת של הפוסט האחרון שפורסם, כשאחרי יהיה כתוב בסוגריים מרובעים משהו בסגנון: [עוד 5 פוסטים...]. לחיצה על המלל תפתח טבלה עם חמשת הפוסטים הנוספים.

פונקציה נוספת היא חמשת הפוסטים החמים. זה לא אומר שאלו הפוסטים שלחצו עליהם הכי הרבה מאלו שברשימה, אלא הפוסטים החמים "החדשים". כלומר, אם יש פוסט שעלה לפני שעה וקראו אותו מאה אנשים, אז הוא יהיה שם לפני פוסט ישן יותר עם אלף לחיצות. צריך להתעדכן כל הזמן!

תגיד, מאיפה העיצוב האסתטי הזה? לא יכול להיות שמוגבל-עיצובית כמוך עשה זאת בעצמו! והקוד? כתבת מאפס?
הייתה השראה. העיצוב בגדול מתבסס על העיצוב Nautica08 של studio7designs.com. הייתי שמח לשפרו בעזרת מתנדבים עם כשרון גראפי גדול משלי. יש כאלה בקהל? יופי! תראו כתובת מייל למטה והציגו נא עצמכם.

הגירסא הבתולית של הקוד התבססה על הכתוב פה: http://www.scriptol.com/rss/rss-reader.php . מאז הוא שוכתב לחלוטין ואני לא בטוח כמה קוד מקורי נשאר שם, אבל לתת קרדיט אף פעם לא מזיק. בעיקר כשזה באמת אחלה מקום להתחיל בו תכנון פרוייקט דומה. רוצים להעיף מבט בקוד? הוא ממש לא סודי. שלחו מייל ותקבלו עותק חתום לתיבת הדואל הקרובה למקום מגוריכם.

נשמע טוב! האם שכחנו משהו?
לא חושב. בכל מקרה, הערות, הארות, תלונות ומענות יתקבלו בשמחה במייל neiman.mail@gmail.com .